Post na Blogu

Czym są ubezpieczenia?

zdjęcie makaroników

To dobre pytanie, są tym czym: parasol na wypadek deszczu, koło ratunkowe dla tonącego czy sejf z depozytem na różne przewidziane bądź nieprzewidziane sytuacje.

Najprościej można je podzielić ze względu na cel:

  1. Zdrowotne
  2. Na życie
  3. Majątkowe
  4. Od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenia majątkowe

Zapewniają odszkodowanie w wypadku strat majątkowych wynikających ze zdarzeń losowych np. od pożaru, powodzi czy huraganu.

Ubezpieczenia OC

Chronią nas przed kosztami naprawienia szkody wyrządzonej innej osobie tj. na jej mieniu lub zdrowiu, np. jeżeli podczas wizyty listonosza nasz pies go ugryzie to wówczas mając ubezpieczenie OC to polisa pokrywa uszczerbek na zdrowiu jakiego doznał listonosz.

Na życie

Pozwalają na utrzymanie równowagi ekonomicznej grup ludzkich, rodziny i poszczególnych osób w sytuacjach zwiększonych wydatków lub zmniejszonych dochodów na skutek różnych zdarzeń związanych z tzw. “drogą życia”, np. podczas podróży może dojść do wypadku wówczas polisa może pokryć pobyt w szpitalu czy tratę zdrowia bądź pokryć kosztowną operację i rehabilitację.

Zdrowotne

To tak naprawdę prywatna opieka medyczna na najwyższym poziomie. To dostęp do specjalistów bez skierowania od lekarza rodzinnego.

Udostępnij ten post:
author picture
Doświadczony menadżer w obszarze rozwijania rynku i budowania sieci dystrybucji w branży ubezpieczeń oraz bankowości spółdzielczej. Doświadczony szkoleniowiec w zakresie edukacji ubezpieczeniowej, technik sprzedaży produktów finansowych, komunikacji w biznesie, rekomendacji U KNF oraz metod warsztatowych.

Powiązane posty: